• REGULAMIN PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI

REGULAMIN PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA

Z PRZEDSZKOLA NR 65 „WIOLINEK” W POZNANIU

I.     Dzieci przyprowadzane są do przedszkola do godz. 815, odbierane od godz. 1430.

II.     Pomoce nauczyciela pełnią dyżury w szatni według ustalonego harmonogramu.

III.     Przejęcie odpowiedzialności przedszkola za dziecko następuje w momencie:

1.     Przekazania dziecka przez osobę przyprowadzającą - osobie dyżurującej w szatni lub w przypadku nieobecności osoby dyżurującej innemu pracownikowi Przedszkola nr 65.

a)   Do godz. 730 dzieci ze wszystkich grup schodzą się w sali nr 1 na parterze, od godz. 700 dzieci z gr. III i IV są przekazywane do sali nr 3, gdzie zbierają się do godz. 800, a następnie dzieci 6-letnie przechodzą do sali nr 4 ze swoją panią. Grupa II przechodzi z nauczycielką do sali nr 2 o godz. 700.

b) Między godziną 730, a 800 dziecko przekazywane jest przez rodzica (opiekuna) osobie dyżurującej lub innemu pracownikowi, który czuwa, aby bezpiecznie dotarło do swojej sali.

c) W wyjątkowych wypadkach po godz. 800 należy zaczekać w szatni i przekazać dziecko pracownikowi przedszkola. Odpowiedzialność przedszkola trwa do momentu przekazania dziecka osobie uprawnionej do jego odbioru.

IV.     Przejęcie odpowiedzialności rodziców, prawnych opiekunów, osób upoważnionych za dziecko następuje w momencie:

1.     Odbioru dziecka osobiście od pracownika przedszkola z sali zajęć nr I - IV lub odbioru dziecka od pracownika przedszkola w szatni, po uprzednim zgłoszeniu przez domofon.

2.     Przekazania dziecka przebywającego w ogrodzie przedszkolnym przez pracownika przedszkola w szatni, po uprzednim zgłoszeniu chęci odbioru dziecka osobie dyżurującej w szatni.

3.     Przyjścia z dzieckiem na uroczystość przedszkolną i przez cały czas jej trwania.

4.     Przekazania dziecka po występach artystycznych na uroczystościach przedszkolnych (np. Pasowanie na przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka).

5.     Przekazania dziecka powracającego z wycieczki, w szatni przedszkolnej przez pracownika przedszkola.

6.     Sprawowania funkcji opiekuna na wycieczkach i spacerach.

V.     Do odbioru dziecka upoważnieni są rodzice/prawni opiekunowie dziecka lub inne osoby upoważnione przez w/w mające ukończone 18 lat:

1. Upoważnienie następuje w formie pisemnej wg ustalonego wzoru (załącznik nr 1 do Regulaminu przyprowadzania i odbierania dziecka z Przedszkola nr 65).
          2. Upoważnienie może mieć charakter okresowy lub jednorazowy.
          3. Listy osób upoważnionych do odbioru dziecka znajdują się w pokoju nauczycielskim i w poszczególnych grupach.
          4. Odbiór dziecka przez osoby uprawnione (rodziców/prawnych opiekunów dziecka lub osoby upoważnione) nieznane pracownikowi Przedszkola nr 65 następuje po wylegitymowaniu się dowodem tożsamości (dokument ze zdjęciem).
          5. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących odbioru dzieci pracownik przedszkola każdorazowo zgłasza ten fakt dyrekcji przedszkola, która podejmuje działania wyjaśniające.
          6. Osoba odbierająca dziecko nie może być pod wpływem alkoholu. Pracownik przedszkola zawiadamia Policję w przypadku usiłowania odbioru dziecka przez osobę nietrzeźwą.

Poznań, dn.30.08.2011 r.